Ігри в сухому басейні - 2 (продовження)

Ігри в сухому басейні

 

 «Сильні ніжки».  Діти сидять у басейні, притулившись спиною до бортику.  За сигналом педагога вони відштовхують від себе кулі ногами.

 «Спритні ноги».  Діти сидять на бортах басейну і намагаються ногами підняти кульки.
Ускладнення: піднімати кульки певного кольору або вказану кількість кульок.

 «Сховаємо ручки».  Діти, лежачи на животі, занурюють на дно басейну руки.

 «Схопив кулька».  Дорослий тримає дитину над сухим басейном і просить його схопити кульку двома руками, потім однією рукою (спочатку правою, потім лівою).

 «Злови метелика».  Дорослий тримає в руці мотузку, до кінця якої прикріплено метелик.  Він ходить навколо басейну, то піднімаючи мотузочку, то опускаючи її.  Дитина сидить в басейні з кульками і намагається «спіймати метелика» (спочатку двома руками, потім однією рукою).

 «Погріємо ніжки».  Діти сидять у басейні довільно і занурюють на його дно ноги.

 «Швидкі ніжки».  Діти, стоячи в басейні, тримаються руками за його бортики.  За сигналом педагога вони починають біг по кулькам.

 «Рибки».  Лежачи на животі в сухому басейні, діти імітують плавальні рухи.

 «Хованки».  Діти стоять у басейні, тримаючись руками за його бортики.  За сигналом педагога вони то присідають, то знову встають.

 «Жучки».  Вправа виконується лежачи на спині.  Діти одночасно піднімають вгору руки і ноги і рухають ними, немов лапками.

 «Велосипед».  Лежачи на спині, діти імітують обертання педалей велосипеда.

 "Хто швидше".  Початкове положення: стоячи в басейні на четвереньках.  За сигналом дорослого діти повзуть до орієнтиру (наприклад, іграшки).

 «Жаби».  Початкове положення: стоячи на стільці (висота дорівнює висоті бортика басейну).  Дитина стрибає зі стільця в басейн.
Дітей молодшого віку дорослий притримує за руки.

 

 

Консультант по бассейнах 

0508177638|0975397887(viber)

 

Ігри в сухому басейні приклади

 

 «Їжачки заховалися».  Початкове положення: лежачи в басейні на спині.  Діти притискають коліна до грудей, охоплюють їх руками і перекочуються на спині вперед і назад.
 «Метелик летить».  Початкове положення: сидячи в басейні, ноги зігнуті в колінах.  Діти розводять і зводять коліна.

 «Дзига».  Початкове положення: сидячи в басейні, ноги зігнуті в колінах.  Діти за допомогою ніг обертаються навколо себе.

 «Потанцюємо».  Початкове положення: стоячи в басейні, в кожній руці по кульці.  Розвести руки в сторони, повороти навколо себе.

 «Сховай зайчика від вовка».  Діти довільно сидять в басейні.  Педагог кладе в центр басейну іграшку - зайця.  Діти накидають на нього кулі.
Діти чотирьох років і старше виконують цю вправу стоячи.

 «Знайди ведмедика».  Вправа виконується, стоячи в басейні.  Педагог при дітях ховає іграшку-ведмедика в кулях.  За його сигналом діти повинні відшукати її.

 «Будуємо будиночок».  Діти сидять у басейні довільно і руками будують гірку з куль.
Діти чотирьох років і старше будують будиночки (накидають гірки) певного кольору.

 «Кольорові острова».  Двоє-троє дітей влаштовуються всередині басейну ближче до бортикам, кожен називає колір свого майбутнього острова.  За сигналом діти починають підгортати під себе кульки для сухого басейну обраного кольору, створюючи острів певного кольору.  Завдання гравця: втриматися на поверхні острова, не прова¬літься, що дуже нелегко.  Перемагає той, хто за 5 хвилин сотво¬ріт для себе найбільший острівець.

 «Годинник».  Перший варіант - з опорою на руки;  другий варіант - без опори на руки.  Дитина сидить в центрі басейну, руки в упорі, ноги разом, витягнуті.  «Стрілки» повертаються: спочатку одна нога відводиться в сторону, інша присувається до неї, тіло дитини повертається слідом за нею.  І так по колу.  Вправа спрямована на зміцнення м'язів нижніх кінцівок, координацію роботи хребта, підвищення опірності рук.

 «Сонечко».  Дитина стоїть на колінах перед басейном, потім опускає в нього обидві руки і «малює» сонце (обертальні рухи обома руками одночасно).  В результаті вправи масажуються і зміцнюються м'язи верхніх кінцівок.
Ігри з кульками в сухому басейні

 «Дай кулька».  Гра складається з трьох етапів.
Перший етап - звірення кольору.  Дорослий показує дитині кульку і просить: «Дай такий же» або «Дай кулька такого ж кольору».
Другий етап - вибір кольору по вербальної інструкції: «Дай мені червона кулька».
Третій етап (для мовців дітей) - педагог, показуючи кульку, запитує: «Якого кольору ця кулька?»  Гра спрямована на розвиток зорового сприйняття кольору.

 «Порахуємо кульки».  Показуючи на кульки в басейні, дорослий каже: «Діти, подивіться як багато тут кульок.  Я візьму одну кульку.  Покажіть, де один кулька?  А де багато кульок?  Візьми одну кульку.  Скільки ти взяв? »  В процесі гри розвиваються математичні уявлення дітей.

 «Збери кульки».  Діти побудовані в шеренгу.  Сухий басейн порожній.  Кульки розкидані по залу.  Дорослий розповідає дітям казку: «Жили-були в будиночку кульки.  Засперечалися вони хто з них краще, хто довше котиться, у кого одяг яскравіше, хто далі полетить.  Червоний кулька запишався і сказав.

 

«Кого спіймали?»  Мета - розвиток наочно-образного мислення і тактильних відчуттів.  Гравці сидять на бортику басейну.  Ведучий, який стоїть в центрі, повинен зловити під «водою» ногу одного з дітей і вгадати, кому вона належить.

 «Полощіть білизна».  Мета - масаж і зміцнення м'язів рук.  Малюки опускають в басейн то праву, то ліву руку і виконують ними руху вправо-вліво - «полощуть білизну».

 «Воронки».  Мета - масаж і координація рухів рук.  Діти опускають в басейн по черзі праву і ліву руки і роблять обертальні рухи.  Потім те ж саме проробляється обома руками.  Замість обертань можна робити руками зустрічні і розходяться руху.

 «Спритні ноги».  Мета - розвиток координації ножних м'язів.  Сидячи на бортику басейну, діти намагаються ногами підняти кульки.  Щоб ускладнити завдання, запропонуйте хлопцям вибирати кульки тільки одного кольору або підняти певну їх кількість.

 

 

Незважаючи на те, що одні гри рекомендовані для однієї дитини, а інші - для компанії, ви можете запросто влаштувати ті і інші з різною кількістю учасників.  Насправді число гравців залежить від розмірів (головне - від площі) того басейну, який знаходиться у вашому розпорядженні.

 

Де купити сухий басейн з кульками?

 

0508177638|0975397887(viber)

Магазин https://zabava.kiev.ua/suh-basseyn/suhie-basseyny-shariki

 

Консультант по бассейнах 

0508177638|0975397887(viber)